AnImE wOrLd
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Credeti ca Light a procedat corect?

3 participan?i

In jos

Credeti ca Light a procedat corect? Empty Credeti ca Light a procedat corect?

Mesaj Scris de Byo.Shin Sam Iul 12, 2008 3:42 pm

Pai mie nu mi se pare ca a procedat corect, chiar daca ii ucidea pe criminali, el ce era atunci? O.O' dorea o lume mai buna nu? ok poate ar fi reusit sa o faca, dar totusi devine cam obsedat de chestia asta cu ucisul criminarilor si astfel devine un personaj enervant.
Byo.Shin
Byo.Shin
Fluffy Fan
Fluffy Fan

Numarul mesajelor : 197
Varsta : 30
Localizare : Versailles
Data de inscriere : 12/07/2008

http://j-life.forumotion.com

Sus In jos

Credeti ca Light a procedat corect? Empty Re: Credeti ca Light a procedat corect?

Mesaj Scris de love_anime Vin Iul 31, 2009 12:49 am

Light...hmm...incerca sa faca o lume mai buna ucigand criminalii...a inceput...sa zicem ok, dar apoi nu o mai facea spre binele omenirii, ci spre distractia lui si a lui Ryuck, iar atunci devine(dup parerea mea....mai interesant>:)DAR NU A PROCEDAT CORECT
love_anime
love_anime
New Fan

Numarul mesajelor : 18
Varsta : 28
Data de inscriere : 29/07/2009

http://irinish.info

Sus In jos

Credeti ca Light a procedat corect? Empty Re: Credeti ca Light a procedat corect?

Mesaj Scris de Kai Kamichi Mier Iul 28, 2010 12:59 pm

In opinia mea...tot la fel;nu a procedat corect.Intradevar,dorea o lume mai buna,fara crime s.a.m.La inceput a fost O.K.,dar dupa nu a mai avut oprire;mai ales cand l-a provocat L. ca nu poate sa-l ucida.El a incercat,dar a facut-o doar din orgoliu.Daca ar fi vrut cu adevarat dreptate nu s-ar fi lasat pacalit si nu ar fi ucis unu dupa altul pana cand a zis si politia -enough-,nu mai poate continua asa.
Kai Kamichi
Kai Kamichi
New Fan

Numarul mesajelor : 9
Varsta : 27
Localizare : Londra
Data de inscriere : 28/07/2010

Sus In jos

Credeti ca Light a procedat corect? Empty Re: Credeti ca Light a procedat corect?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum