AnImE wOrLd
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Pareri Naruto

2 participan?i

In jos

Pareri Naruto Empty Pareri Naruto

Mesaj Scris de ayu Sam Iul 12, 2008 11:40 am

Okay sunt sigura k o mare parte din ati vazut Naruto, sau macar o parte din el. E un anime foarte cunoscut so...

In ceea ce ma priveste nu stiu ce sa spun. I mean Naruto e un anime care m'a tinut cu sufletul la gura. Are tot ce ii trebuie, si isi merita faima.Desi la unele episoade iti vine sa te dai cu capul de pereti de plictiseala, la unele sa mor de prea multa drama, are momente in care mai ca te prelingi de pe scaun de ras...cel putin asta mi s'a intamplat mie. Mi'a placut in mare cam tot anime'ul, cu partile sale bune, cele rele si asa mai departe. Povestea e interesanta, desi dupa in punct se invarte oarecum in jurul "cautarii lui Sasuke". Personajele sunt de admirat. Fiecare e unic, avand propria personalitate foarte diferita de a celorlalti, propriul trecut care e diferit de la un personaj la celalalt..si propriul stil vestimentar care cateodata ma chiar amuza. Din punct de vedere al soundtrack'ului de asemenea e foarte reusit. Mi'a placut fiecare opening si ending, iar muzica de pe fundal intr'adevar transmite emotiile personajelor.
E un anime care merita vazut.De nota 10
ayu
ayu
Fluffy Fan
Fluffy Fan

Numarul mesajelor : 113
Localizare : a II a stea pe dreapta
Data de inscriere : 12/07/2008

Sus In jos

Pareri Naruto Empty Re: Pareri Naruto

Mesaj Scris de Marquis des Anges Mier Aug 06, 2008 1:21 am

Naruto se numara printre animeurile mele preferate.L-am vazut prima data cu destul timp in urma , pe Jetix.Pot spune ca la inceput nu m-a atras in vreun mod mai special , mai ales ca atunci cand a inceput Naruto s-a terminat Shaman King (imi placea foarte mult acest anime).
Introducerea mi se parea putin cam vaga , dar cred ca ajunsesem la aceasta parere mai degraba din cauza faptului ca nu prea eram pasionata de ninja la acea vreme.Pe parcurs insa am ajuns sa simpatizes anumite perosnaje si animeul a inceput sa ma intereseze.
Am cautat diferite informatii pe internet , am stat de vorba cu fanii , etc etc.Deci , am ajusn sa ma numar printre fanii destul de bine cunoscatori ai animeului.
Un singur inconvenient aveam : acela ca nu vazusem decat episoadele de la TV , pentru ca la acea vreme nu prea aveam chef sa caut pe youtube toate episoadele , mai ales ca exista riscul sa nu le gasesc complete.
Oricum , in cele din urma am reusit sa gasesc un site de unde am vizionat toate episoadele , pana la Naruto Shippuden si mi s-a parut un anime grozav !
Personajele au un caracter destul de bine cinturat , coloana sonora mi s-a prut grozava (adica se incadreaza foarte bine in "peisaj") , povestea este foarte interesanta si palpitanta si bineinteles , nu lipseste acel umor care este intotdeauna bine-venit si care binedispune publicul.
II dau dreptate lui ayu : este un aniem de nota 10 , care merita vizonat.Insa nu la TV , ci pe internet.
Marquis des Anges
Marquis des Anges
Kawaii Fan
Kawaii Fan

Numarul mesajelor : 88
Localizare : Maybe somewere in my world ... Angels World !
Data de inscriere : 05/08/2008

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum