AnImE wOrLd
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Personajul preferat

+11
~NaNa~
IcyKnight
love_anime
ZoOy_CoOl
Fuzzy Uzzy
Amalia
~Amy.Hentai~
Marquis des Anges
Lucy
Byo.Shin
ayu
15 participan?i

In jos

Personajul preferat Empty Personajul preferat

Mesaj Scris de ayu Sam Iul 12, 2008 11:44 am

Din multitudinea de persnaje din Naruto, fiecare cu partile sale..sunt sigura ca fiecare are un personaj preferat..sau mai multe personaje preferate.V'as ruga sa va si argumentati alegerea

La mine e cam asa...din moment ce nu m'am putut hotari la unul singu am pus mai multe^^

1. Itachi:-the man who's life was a real Hell- e unul dintre personajele anime care m'a impresionat cel mai mult, nu doar datorita faptului ca personalitatea lui e extrem de bine conturata, sau prin faptul ca este unul dintre cele mai complexe personaje, ci prin imprevizibilitate. Desi ma astetam la unele chestii din partea lui, la altele nici macar nu m'am gandit fugitiv. E unul dintre cele mai puternice personaje din Naruto,parerea mea, isi claculeaza cu o precizie uimitoare loviturile astfel incat sa nu aiba nevoie decat de o singura lovitura, intotdeauna socheaza prin ceva..si isi merita tot respectul pentru ce a facut. Viata lui a fost un Iad in adevaratul sens al cuvantului, insa nu si'a pierdut onoarea,loialitatea si iubirea fata de Sasuke nici o clipa.

2. Naruto: un personaj destul de naiv la prima vedere, insa prin comportamentul sau, dragostea fata de prieteni, loialitate m'a impresinat si el. M'a surprins relatia lui cu Sasuke, si mai ales faptul ca niciodata indiferent cat de grea e situatia nu se da batut, si prin asta mi se pare ca seeamana foarte mult cu Jiraya. Si m'a suprins foarte tare cand i'a spus lui Itachi ca Sasuke ii e ca un frate, astfel facandu'l pe Itachi sa -zambeasca-, si desi o parte din viata a petrecut'o mai mult singur, intotdeauna el ii face pe altii sa vada jumatatea plina a paharului si sa vada prietenii ca pe cea mai de pret comoara

3.Sakura: a fost personajul pe care il uram la inceputul seriei, insa cu timpul am inceput sa prind drag de ea. Dupa ce a plecat Sasuke a inceput sa se maturizeze. Mai ales in al 2 lea sezon mi s'a parut super schimbata. Era ca o alta persoana, si in momentul cand s'a intalnit cu Sasuke era gata sa il atace pentru echipa...

4.Gaara: trecutul sau m'a impresionat foarte mult, mai ales unchiul acela al lui care a incercat sa il omoare. Si mi'a placut foarte mult atunci cand (in Shippuuden)a dat mana cu Naruto, a invatat si el ce inseamna prietenia...

5.Deidara: cum sa nu il placa cineva, e atat de cute sometimes. Si trecutul sau m'a lasat masca, adica nu m'as fii gandit nici o clipa ca de fapt a fost fortat sa intre in Akatsuki. Si e si foarte inteligent, calculeaza, risca si loveste. Asta il face intr'adevar un adevarat "artist"

6.Sasori: inca un personaj imprevizibil. Personalitatea si comportamentul sau spuneau multe despre el.M'a surprins trecutul sau, si mai ales, ca, in lupta cu Sakura si Chiyo, desi a vazut ultimul atac al bunicii nu s'a ferit, prferand astfel sa moara si sa nu le omoare pe ele. Si avea o voce si un calm ...waii
ayu
ayu
Fluffy Fan
Fluffy Fan

Numarul mesajelor : 113
Localizare : a II a stea pe dreapta
Data de inscriere : 12/07/2008

Sus In jos

Personajul preferat Empty Re: Personajul preferat

Mesaj Scris de Byo.Shin Sam Iul 12, 2008 3:41 pm

Feminin:
Sakura - pentru ca e foarte draguta, o apreciez si e ambitioasa, ajunge puternica.
Masculin:
Gaara - pentru ca are un trecut @.@ si a devenit un personaj bun, pur si simplu il ador.
Byo.Shin
Byo.Shin
Fluffy Fan
Fluffy Fan

Numarul mesajelor : 197
Varsta : 30
Localizare : Versailles
Data de inscriere : 12/07/2008

http://j-life.forumotion.com

Sus In jos

Personajul preferat Empty Re: Personajul preferat

Mesaj Scris de Lucy Dum Iul 13, 2008 9:32 am

personajul meu preferat este Sakura.imi place foarte mult si mai ales are parul roz ^_______^
Lucy
Lucy
Fluffy Fan
Fluffy Fan

Numarul mesajelor : 185
Varsta : 31
Data de inscriere : 12/07/2008

http://lov-anime4ever.forumgratuit.ro/

Sus In jos

Personajul preferat Empty Re: Personajul preferat

Mesaj Scris de Marquis des Anges Mier Aug 06, 2008 1:13 am

Am si eu o serie de personaje preferate.

Tsunade --> Nu stiu de ce mi-a placut la inceput , cel mai probabil din cauza infatisarii.Mi se pare draguta si imi plac foarte mult ochii ei.De asemenea este si foarte puternica.Personajul preferat Avatar-Tsunade

Kurenai --> A fost primul personaj care mi-a placut din acest anime.Ador juts-ul ei , precum si culoarea ochilor ei.Costumul mi se pare interesant de asemenea.Personajul preferat Avatar__Kurenai_by_zgredzia

Sasuke --> Da , sunt printre fanele Sasuke.Mi se pare foarte dragut , puternic , interesant si de asemenea misterios.Ca sa nu mai spun ca ador Sharinganul !Personajul preferat Sasuke

Itachi --> La inceput chiar nu imi placea !Adica il priveam ca pe nebunul care si-a ucis intregul clan , insa pe parcurs a ajuns sa mi se para un personaj cu o personalitate foarte interesanta.Imi plac si jutsu-rile folosite de el.Personajul preferat Itachi
Marquis des Anges
Marquis des Anges
Kawaii Fan
Kawaii Fan

Numarul mesajelor : 88
Localizare : Maybe somewere in my world ... Angels World !
Data de inscriere : 05/08/2008

Sus In jos

Personajul preferat Empty Re: Personajul preferat

Mesaj Scris de ~Amy.Hentai~ Vin Aug 22, 2008 4:11 am

Masculine:sasuke,orochimaru,itachi,naruto,gaara
Feminine:temari,kurenai,hinata,sakura
~Amy.Hentai~
~Amy.Hentai~
New Fan

Numarul mesajelor : 4
Varsta : 28
Data de inscriere : 21/08/2008

Sus In jos

Personajul preferat Empty Re: Personajul preferat

Mesaj Scris de Amalia Joi Aug 28, 2008 6:19 pm

Feminin - Temari
Masculin - Gaara
Ambele personaje imi plac din cauza infatzisarii lor,a felului in care se comporta si a felului de a fi.
Amalia
Amalia
Fluffy Fan
Fluffy Fan

Numarul mesajelor : 115
Localizare : Somewhere in HELL
Data de inscriere : 27/08/2008

Sus In jos

Personajul preferat Empty Re: Personajul preferat

Mesaj Scris de Fuzzy Uzzy Mier Iul 08, 2009 11:14 am

masculi:naruto,sasuke,garaa,neji,kakashi,itachi
feminin:temari,kurenai,tsunade,sakura,ino,ten-ten
Fuzzy Uzzy
Fuzzy Uzzy
Kawaii Fan
Kawaii Fan

Numarul mesajelor : 68
Varsta : 27
Data de inscriere : 08/07/2009

Sus In jos

Personajul preferat Empty Re: Personajul preferat

Mesaj Scris de ZoOy_CoOl Lun Iul 13, 2009 5:39 am

1. Sakura - Imi place foarte mult personajul ei.Bine la inceput mi s-a parut o obsedata de Sasuke , insa acum este altfel.Vad ca iubirea ei pentru Sasuke este adevarata si nu doar o obsesie.Imi place firea ei de inocenta , chiar daca uneori as vrea sa fie mai sigura pe ea si mai curajoasa imi place asa cum este plus de asta este foarte dragutza , iar parul ei roz se potriveste foarte bine cu fatza ei.Imi place ca in shippuden devine mai sigura pe ea si reuseste sa il infrunte pe sasuke.

2. Sasuke - Imi place ca are un aer foarte misterios si pe langa asta este si foarte dragutz.Cand am vazut ce copilarie urata a avut am ramas socata.Nu a avut nici un prieten si a fost singur toata viatza pana la intalnit pe Naruto ca i-a fost ca un frate.Imi place fiindca si-a ales un scop pe care estesigur ca il va indeplini intr-un final si asa si este.Singurul lucru care nu imi place la el este ca orgoliul nu il lasa sa vada ca exista oameni care tin foarte mult la el.

3. Neji - Pe el copilaria la afectat foarte tare fiind suparat ca a fost in ramura a doua a familiei sale.Pentru asta isi uraste verisoara si nu mi se pare prea normal.Oricum este foarte dragutz , iar la un moment dat afla tot adevarul de la unchiul sau cea ce este foarte bine.Imi place personalitatea lui si ca nu se da batut , insa si orgoliul lui nu se lasa prea jos.

4. Naruto - Imi place fiindca este foarte vesel si reuseste sa faca oamenii sa zambesca.este foarte ambitios , iar in shippuden este si foarte dragutz.Este pe deasupra si puternic si are incredere in visul de a deveni hokaghe , chiar daca este descurajat.

5. Hinata - Imi place ca este timida si ca il iubeste sincer pe Naruto chiar de la inceput asta mi se pare ceva foarte frumos.Chiar daca de obicei ea era cea care trebuia sa fie protejata devine cu timpul foarte puternica si sigura pe ea.Insa in fatza lui Naruto tot inroseste.
ZoOy_CoOl
ZoOy_CoOl
Chibi Fan
Chibi Fan

Numarul mesajelor : 31
Localizare : Alb-Violet
Data de inscriere : 13/07/2009

Sus In jos

Personajul preferat Empty Re: Personajul preferat

Mesaj Scris de love_anime Mier Iul 29, 2009 5:23 am

Hmm...feminine:Temari(nu ma intrebati de ce, pur si simplu imi place)si hinata(chiar daca e timida)
masculine: ooo tonaaaaaa :Sasuke -e misterios adik genul meu:X
Kakashi - ei...la el imi place cum zambeste:D
Gaara - m'a impresionat trecutul sau...la incepu nu imi placea dar acum il ador8->
Itachi - la inceput nu il placeam catusi de putin, insa acum mi'am schimbat parerea...
Sasori - nu prea am un motiv...dar imi place destul de mult...
Shikamaru - imi place ca e lenes dar defapt e destept:X
Naruto - desi a avut un trecut cum l'a avut(stie toata lumea:D) a zambit mereu... si desi deseori pare un copil imatur si hiperactiv nu este tocmai asa si a invatat sa nu renunte niciodata:D
love_anime
love_anime
New Fan

Numarul mesajelor : 18
Varsta : 28
Data de inscriere : 29/07/2009

http://irinish.info

Sus In jos

Personajul preferat Empty Re: Personajul preferat

Mesaj Scris de IcyKnight Joi Aug 19, 2010 3:28 am

Itachi-imi place ca e calm si destul de misterios(ca si sasuke...)si imi plac jutsurile pe care le foloseste precum si taijutsul lui
Shikamaru-imi place ca e foarte destept...dar in rest nu prea am un motiv
Tenten-imi plac jutsurile ei
Deidara-imi plac jutsurile lui si felul lui de a fi..
Naruto-ma impresionat trecutul lui.imi place ca nu se da batut niciodata,e mereu vesel si ii face pe ceilalti sa zambeasca
IcyKnight
IcyKnight
New Fan

Numarul mesajelor : 1
Varsta : 26
Localizare : Romania
Data de inscriere : 19/08/2010

Sus In jos

Personajul preferat Empty Re: Personajul preferat

Mesaj Scris de ~NaNa~ Mar Sept 07, 2010 11:46 am

Pai nici eu nu cred ca o sa ma limitez doar la un personaj pentru ca imi plac mai multe Very Happy :
1.Hinata - pentru ca e o fire timida si totusi puternica...mi'a placul la inceputul animeului cand s'a luptat cu Neji ca nu s'a lasat intimidata de el si a luptata cu strasnicie

2.Sasuke - imi place pentru ca e un caracter mai calm/calculat...si are o aura de mister care il invaluie facandu'l si mai irezistibil <3...nu pot omite faptul ca este si foarte dragut

3.Itachi - ma fascineaza pentru ca desi este dur are si o boaba de blandete in el...aaa da si ii ador sharinganul :X
~NaNa~
~NaNa~
New Fan

Numarul mesajelor : 5
Varsta : 28
Localizare : ^ Soul Society ^
Data de inscriere : 07/09/2010

Sus In jos

Personajul preferat Empty Re: Personajul preferat

Mesaj Scris de koreananime Vin Oct 08, 2010 12:16 am

Personajul meu preferat este Sasuke.
koreananime
koreananime
Chibi Fan
Chibi Fan

Numarul mesajelor : 29
Varsta : 29
Localizare : romania
Data de inscriere : 05/10/2010

Sus In jos

Personajul preferat Empty Re: Personajul preferat

Mesaj Scris de LoVe_AlExUTZaa_SaKuRa:X Dum Noi 07, 2010 9:12 am

aaaa....hmmm e greu sa aleg din o gramada de persomaje placutemie.......imi palke mult de tot de sasuke se de sakura...sunt amnd dragutzi , imi palche de orochimaru aaa hintana ff molt imi palke ka ea tine ff mult la naruto chear daka uneori e imatur.. ji de kakashi imi plake .....
LoVe_AlExUTZaa_SaKuRa:X
LoVe_AlExUTZaa_SaKuRa:X
New Fan

Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 07/11/2010

Sus In jos

Personajul preferat Empty Re: Personajul preferat

Mesaj Scris de SaraNeko Joi Iun 09, 2011 7:07 am

Personaj feminin:
-Hinata. Mi-a placut de la inceput. Ii ador culoarea parului, iar personalitatea ei seamana cu ea. Desi la inceput ea nu e foarte puternica se straduieste foarte mult pentru a deveni buna si a fi observata de Naruto.

Personaj masculin:
-Shikamaru. Ador cum arata si personalitatea lui. Este el lenes, dar cu siguranta inteligent. Intotdeauna are o tactica si nu actioneaza fara sa gandeasca.


flower
SaraNeko
SaraNeko
New Fan

Numarul mesajelor : 5
Varsta : 26
Data de inscriere : 09/06/2011

Sus In jos

Personajul preferat Empty Re: Personajul preferat

Mesaj Scris de hikari-chan Sam Aug 13, 2011 3:57 pm

Personaj masculin-Itachi,deci il ador mi-a placut de cand l-am vazut mai ales infatisarea dupa aia atitudinea,jutsurile etc.Cand am aflat ca el nu a fost niciodata rau ci s-a sacrificat pentru binele satului mi-a placut si mai mult de el cu toate ca stiam ca era mort(mi-a parut enorm de rau ca a murit Sad()

Personaj feminin-pai cred ca Sakura ,imi place infatisarea,atitudinea (mai ales cand i bate mar pe Naruto),si putereaa ceea ce nu-mi place la ea e ca este cam plangacioasa si in unele cazuri neajutorata.
hikari-chan
hikari-chan
New Fan

Numarul mesajelor : 9
Varsta : 27
Localizare : Japonia
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Personajul preferat Empty Re: Personajul preferat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum