AnImE wOrLd
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Dragostea unui vampir

In jos

Dragostea unui vampir Empty Dragostea unui vampir

Mesaj Scris de Honami Ebisawa Vin Mar 15, 2013 1:25 pm

Capitolul 1.
Buna ma numesc Honami Ebisawa,mam mutat din oraselul meu natal San Marino in Madrid,sunt o fata cu ochii albastru de safir ,cu parul brunet cu suvite ciocolatii,slabuta,fost model,cu piercing in buric si in buza si cu un tatuaj foare smecher,sunt o fire mai rebela si sunt mereu cu picioarele pe pamant ,mai pe scurt realista.
Era o zi obisnuita ,prima zi de liceu era foarte emotionanta dar si cu foarte multe mistere ,cazusem la acelasi liceu in aceiasi clasa cu cea mai buna prietena a mea Nene Narato(o fata foarte timida si curioasa din fire in acelasi timp,ochii negri ca de pisica si parul la fel de negru ca un carbune,slabuta,inalta foarte frumoasa).Din cate auzisem acest liceu nu era un liceu obisnuit pe aici dadeau tarcoale vampiri care cautam persoane sa le insemneze dar nu orice fel de persoane ci persoane foarte frumoase fete sau baieti,mai auzisem ca unii copii au fost insemnati iar ceilalti liceeni cand au aflat iau dat la o parte si in aceiasi zi au si disparut(Dumnezeu stie unde)...
Am dat uitaii subiectelor de barfa iar eu cu Nene incercam sa ne gasim clasa unde vom studia
-Ebi(asta sunt eu ,asa imi zic prietenii )ai auzi zvonurile care se aud prin liceu?
-Da,am auzit dar nu cred asa ca nu trebuie sa te ingrijorezi deloc,ce naibi Nene vampirii?..hai sa fim serioase(sincera sa fiu pana si eu din atatea zvonuri credeam ,dar am zis asa ca sa o linistes pe Nene si in acelasi timp si pe mine)
-Mda ,poate asa e,dar nu ar fi tare sa intalnim un vampir?...oare cum arata? O fi ca in filme sau o fi un monstru urat ?
-Nene nu exista vampirii chestia asta a ajuns un „fenomenm modern” de mult ,niste superstitii de la niste oamenii foarte prosti si inapoiati ,deci in concluzie nu exista niciun vampir Nene
-Off ,greu te face lumea sa crezi in ceva
-Nu, nu e asa doar ca sunt realista si vad adevarul .
Am ajuns in clasa ,toti colegii noi care aveam sa stam 4 ani de acum ianinte,care era norocosul defapt sa treaca ,cine stie poate ramanea unu repetant si na .In fine ,eu cu Nene ne-am asezat in ultima banca acolo unde mai erau 2 fete pe nume Arisa Ajibana era o fata inalta ,putin plinuta dar nu foarte ,parul roscat ,ochii negrii , buzele subtiri iar in nas avea un piercing ,cealalta fata o cheama Arisa Abukara era mai scunda decat Ajibana ,mai slabuta,parul blond,ochii albastrii iar buzele la fel de subtiri,aflasem ca sunt surori defapt si un baiat pe nume Teruyo Takemago ,era un baiat frumusel , inalt,bine facut,brunet,ochi verzi dar aflasem ca era bisexual ...cam ciudat pentru un baiat si dezgustator in acelasi timp.
-Hai sa ne asezam aici(Iam zis eu lui Nene)
Imediat cei 3 sau bagat in seama cu noi Abukara pe scurt Abu; sora ei Ajibana pe scurt Aji si baiatul bisexual Teruyo pe scurt Ter.
-Buna , eu sunt Abu ,ea e sora mea Aji iar el este prietenul nostru Ter bisexual.
-Buna (am zis eu,cu un aer de dura),eu sunt Ebi iar ea e cea mai buna prietena a mea Nene,incantate
(Nene se bagse cu ei in seama)
-Buna Abu ,Aji si Ter incantata de cunostinta ,putem sa stam aici?
-Incantati si noi ,luati loc langa noi (a zis Aji foarte zambitoare si dulce,zici ca era un catelus din jocul acela Little Pet Shop)
-De unde veniti ?(intrebase Ter)
-San Marino(am zis eu)
-E un oras foarte dragut (a zis Aji)
-Da ,asa e(a zis Nene)
Ce sa zic acum orele au fost al dracului de plictisitoare si de enervante,cea mai frumoasa parte a fost cea cu pauza dar in rest ..neh!Am facut schimb de numere de telefoane cu cei trei noi prieteni si orele se luara safrsit la ora 14:30.Cand ne duceam inspre casa eu cu Nene,apartamentul nostru fiind la vro 1 km de mers pe jos,am simtit cum ne urmarea cineva mam intors imediat dar nu era nimeni mi-am zis in gand poate e doar imaginatiea mea bogata , nu iam zis lui Nene ca sa nu o sperii mai tare decat aflase de acele zvonuri de la liceu.
Am ajuns acasa ,apartamentul este cu 4 camere foarte mare de lux ,avand parintii cu situatie financioara extrem de buna amandoua era ceva sa ne permitem ceva de lux nu?...ca orice fata
Am intrat eu un pic pe mess pe facebook in camera mea, Nene sa dus in camera ei cine stie ce facea ea pe acolo singurica....pe mess era fostul meu prieten Hori
BUZZ!!!
Ebi:X: da ce vrei?
Yoo: vroiam sa vad ce faci?..cum te simti ? cum e la noul liceu :>
Ebi:X: bine cum sa fie Very Happy
Yoo: si nu iti e dor de mine?
Ebi:X: ce ar fi sa termini?Neutral..si ca sa afli un raspun la intrebarea ta idioata nu: ) )
Yoo: mda ce draguta esti...daca nu am fi fost 2 ani jumate impreuna mai ziceam dar asa:-j
Ebi:X : bun si ce ai vrea acum sa stau sa sufar dupa tine sau ce? Nu crezi ca miai facut destul rau:d?
Yoo is offline!
Ce dement e si asta ma strezeaza ...Mi-am zis singura ..ce proasta pot fi ce dracu mai am sentimente fata de dobitocul asta daca mia facut atat rau cel mai bine ar fi sa uit si gata .
M-am dus in bucatarie mi-am luat o Coca –Cola si o punga de floricele cu cascaval si mam pus in pat in fata leptopului sa ma uit la un filmde comedie sau horror nu stiam sigur ,pana la urma mam decis sa fie horror si am gasit un film MAMA 2013 chiar foarte interesant dupa trailer lam downloadat si ma uitam la film.Pe la mijlocul filmului am simtit cum ma priveste cineva foarte insistent de la geam ,am stat am stat dar acel sentiment nu sa dus miam aruncat privirea fulgerator dar nimic
-Ce naibii?
M-am dus la geam am deschis geamu , insa nimic neobisnuit
-Cred ca e de la film ,am sa il inchis si am sa ma pun sa dorm

Pai sper sa va placa Very Happy...am sa mai postez daca va place:D
Honami Ebisawa
Honami Ebisawa
Chibi Fan
Chibi Fan

Numarul mesajelor : 29
Varsta : 27
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 14/03/2013

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum